TR
TR EN
Haberler

Etkinlikler

IMRD
02/05/2022
Dünya Pazar Araştırmaları Günü

Veriyi stratejiye dönüştüren, dünyadaki büyük değişimlere anlamlı ve önemli katkılar sağlayan araştırmacıların da bir günü olması gerektiği fikrinden yola çıkan TÜAD, global derneklerin de desteği ve işbirliği ile 2 Mayıs'ın "Dünya Pazar Araştırmaları Günü" olarak kutlanmasına öncülük etmiştir. 


 


 

 


Devamı
Baykuş Ödülleri
06/10/2022
Baykuş Ödülleri

Etkinliğin ana amacı; başarılı araştırma projelerini ödüllendirmektir. Bu ödül, araştırmanın iş süreçlerinde ve kararlarında yarattığı etki, katma değer ve araştırmanın önemini vurgulamak için tasarlanmıştır. Etkinliğin amacı, Türkiye araştırma sektörünün tanıtımını yapmak, araştırmanın iş sonuçlarına etkisini daha geniş kitlelere yaymak için bir platform oluşturmak, bununla birlikte araştırma şirketleri, araştırma verenler ve veri toplama şirketleri arasındaki ilişkileri geliştirmek, başarılı iş ortaklıklarını ödüllendirmektir. 

Devamı
https://tuad.org.tr/akademi-hakkinda/2022-tuad-akademi-brosur
14/02/2024
TÜAD Akademi

TÜAD Akademi 1990 yılından bu yana, araştırma sektöründeki insan kaynağının mesleki ve kişisel gelişimlerini desteklemek amacıyla araştırma sektörünün tüm paydaşlarına pazar, pazarlama ve sosyal araştırmalar alanında profesyonel gelişim ortamı sunan bir eğitim platformudur. Eğitimler, araştırma sektörünün orta ve üst düzey yöneticilerinden oluşan sektör profesyonelleri tarafından verilmektedir. 
Eğitim içerikleri, her yıl sektörden gelen talepler, globalde araştırma alanındaki yenilikler ve araştırma sektörünün değişen mesleki ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmakta ve kurum çalışanlarına özel eğitimler de organize edilmektedir.

Devamı
https://arastirmazirvesi.com/
06/05/2024
27.Araştırma Zirvesi
Araştırma Zirveleri, Türkiye’de reklam, pazarlama, iletişim, akademi, medya, medya planlama ve araştırma vb. farklı sektörlerden araştırmacıları ve iş süreçlerinde araştırma kullanan profesyonelleri  bir araya getiren, 27 yıldır kesintisiz olarak devam eden bir bilgi paylaşım platformudur. Bu yıl 6 Mayıs' 2024 tarihinde Conrad İstanbul Bosphorus'ta gerçekleştirilecek olan 27. Araştırma Zirvesi'nin ana teması "Prompt Et: Doğru Soruyu Sor" olarak belirlenmiştir.

“Cevapları olan değil, soruları olan insanları dinleyin.”
Albert Einstein
 
Öğrenmek, soru sormakla başlar.Dünyayı sorularla keşfederiz.Soru sorarak tanırız dünü, bugünü ve geleceği.Her yeni soruda, yeni bir pencere açılır. O pencereden görürüz ahvalimizi.
 
Bir soruyla değişir bakış açımız.Kendimize, çevremize bambaşka bir gözlükle bakarız. Hep sorduğumuz soruları, yenileriyle değiştirmek cevapları da yeniler. Yeni bir cevap, taptaze bir fikrin fitilini ateşler.
 
Soru sormak işte bu yüzden çok önemli. Doğru soruyu sormak işte bu yüzden çok kıymetli.
 
Soru sormanın artık yeni bir anlamı var.Çünkü yapay zekâ da tıpkı bizim gibi; her yeni soruda yeni bir keşfe çıkıyor ve her yeni keşifte daha da gelişiyor.
 
Ona sorduğumuz her soru, bizi geleceğimize bir adım daha yaklaştırıyor. “Prompt”larımızla sadece onu değil, geleceğimizi de şekillendiriyoruz.
 
Tam da bu sebeple Araştırma Zirvesi’nin 27. yılında sadece doğru yanıtları değil, doğru soruları da arıyoruz.
   
Devamı
Türkiye Araştırmacılar Derneği
Adres ve telefon bilgilerimizden bize ulaşabilir veya elektronik posta yoluyla bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
Merkez Sultan Selim Mahallesi, Hümeyra Sokak NEF Office 09 No:7 B Blok Kat:5 D: 106 Kağıthane /İstanbul İstanbul +90 212 251 00 53
+90 212 251 00 53
tuad@tuad.org.tr
Adres: Merkez Sultan Selim Mahallesi, Hümeyra Sokak NEF Office 09 No:7 B Blok Kat:5 D: 106 Kağıthane /İstanbul
İstanbul +90 212 251 00 53

Copyright © 2014 TÜAD. Tüm hakları saklıdır.