TR
TR EN
Haberler

Etkinlikler

Arastirma Zirvesi Research Summit
06/04/2022
25.Araştırma Zirvesi

Araştırma Zirveleri, Türkiye’de reklam, pazarlama, iletişim, akademi, medya, medya planlama ve araştırma vb. farklı sektörlerden araştırmacıları ve iş süreçlerinde araştırma kullanan profesyonelleri  bir araya getiren, 24 yıldır kesintisiz olarak devam eden bir bilgi paylaşım platformudur. Bu yıl Nisan ayında gerçekleştirilecek olan 25. Araştırma Zirvesi'nin ana teması "İnsan Ol" olarak belirlenmiştir.
 

İNSAN OL

Hepimiz gelecekte uyanıyoruz. Her sabah. Şu anda.

Kuantum bilgi işlem, nanoteknoloji, sanal gerçeklik, yapay zeka, akıllı cihazlar ve nesnelerin interneti. Her gün, her saat milyarlarca trilyonlarca zeabayt bilgi bu gezegenin üzerinde ve çevresinde dolaşıyor. Evren hiç bu kadar büyük ve bu kadar küçük görünmemişti. Dünyada göremediğimiz, açıklayamadığımız veya anlayamadığımız daha çok şey var. Tüm bunlara rağmen makinelerle rekabet etmemize gerek yok; onları sadece insan olarak alt ediyoruz. Ancak, teknoloji gelişiyorsa, biz de öyle yapmalıyız. Sadece bizim yapabileceğimiz şeyleri yapmakta daha iyi olmalıyız. Empati, iletişim, eleştirel düşünme, hayal gücü– otomatikleştirilemeyen tüm insan becerileri.

İş ve yaşamda bir adım önde olmak, en temele yani bizi “insan” yapan kişisel, yapıcı ve aktarılabilir yeteneklerimize dönmemiz demek.

“İnsan”ı sadece veri olarak, tüketici, kullanıcı, muhatap, klik sayısı, paylaşımları, alışveriş geçmişi, demografik özellikleri, segmenti, sahip olduğu ayakkabı ya da kullandığı cihazlar, olarak görmediğimiz ve bunlar üzerinden tanımlamadığımız zaman. “İnsan”ı ve insan olmayı unutmadığımız zaman teknolojiden bir adım önde olacağız.
 

ÇÜNKÜ Her veri noktasının arkasında bir "İNSAN" vardır.

Devamı
TÜAD
02/05/2022
Dünya Pazar Araştırmaları Günü

Veriyi stratejiye dönüştüren, dünyadaki büyük değişimlere anlamlı ve önemli katkılar sağlayan araştırmacıların da bir günü olması gerektiği fikrinden yola çıkan TÜAD, global derneklerin de desteği ve işbirliği ile 2 Mayıs'ın "Dünya Pazar Araştırmaları Günü" olarak kutlanmasına öncülük etmiştir. 


 


 

 


Devamı
Baykuş Ödülleri
06/10/2022
Baykuş Ödülleri

Etkinliğin ana amacı; başarılı araştırma projelerini ödüllendirmektir. Bu ödül, araştırmanın iş süreçlerinde ve kararlarında yarattığı etki, katma değer ve araştırmanın önemini vurgulamak için tasarlanmıştır. Etkinliğin amacı, Türkiye araştırma sektörünün tanıtımını yapmak, araştırmanın iş sonuçlarına etkisini daha geniş kitlelere yaymak için bir platform oluşturmak, bununla birlikte araştırma şirketleri, araştırma verenler ve veri toplama şirketleri arasındaki ilişkileri geliştirmek, başarılı iş ortaklıklarını ödüllendirmektir. 

Devamı
https://tuad.org.tr/akademi-hakkinda/2022-tuad-akademi-brosur
01/01/2023
TÜAD Akademi

TÜAD Akademi 1990 yılından bu yana, araştırma sektöründeki insan kaynağının mesleki ve kişisel gelişimlerini desteklemek amacıyla araştırma sektörünün tüm paydaşlarına pazar, pazarlama ve sosyal araştırmalar alanında profesyonel gelişim ortamı sunan bir eğitim platformudur. Eğitimler, araştırma sektörünün orta ve üst düzey yöneticilerinden oluşan sektör profesyonelleri tarafından verilmektedir. 
Eğitim içerikleri, her yıl sektörden gelen talepler, globalde araştırma alanındaki yenilikler ve araştırma sektörünün değişen mesleki ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmakta ve kurum çalışanlarına özel eğitimler de organize edilmektedir.

Devamı
Türkiye Araştırmacılar Derneği
Adres ve telefon bilgilerimizden bize ulaşabilir veya elektronik posta yoluyla bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
Ergenekon Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No 147 Kat 7 Daire 7 Şişli, 34373, İstanbul +90 212 251 00 53
+90 212 251 00 53 - 249 23 19
tuad@tuad.org.tr
Adres: Ergenekon Mahallesi Cumhuriyet
Caddesi No 147 Kat 7 Daire 7 Şişli, 34373,
İstanbul +90 212 251 00 53

Copyright © 2014 TÜAD. Tüm hakları saklıdır.