TR
TR EN
Haberler

Profesyonel Kadro

Hakkımızda
Pınar Trana
Genel Koordinatör
1986 yılında Özel İtalyan Lisesi’nden, 1990 yılında İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi'nden mezun oldu. 1990-1991 yılları arasında Boston Üniversitesi'nde MBA eğitimi almak için Amerika'ya gitti fakat Körfez Savaşı'nın mali etkileri nedeniyle master'ını tamamlayamadan Türkiye’ye döndü ve sonrasında İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nde finans üzerine yüksek lisansını tamamladı. 15 yıl boyunca tekstil sektöründe faaliyet gösteren aile şirketlerinde çalıştı. Kendi markası ile ihracat yapan ilk tekstil firmalarından biri olan aile şirketlerinin faaliyetini Çin'in üretimiyle daha fazla rekabet edemedikleri için durdurdu. 2006-2008 yılları arasında Boyner Holding markalarından olan T-Box’ın Yurtdışı Satış ve Pazarlama Direktörü olarak çalıştı. 2008 yılından bu yana Türkiye Araştırmacılar Derneği Genel Koordinatörlük görevini yürütmekte. 
Aylin Turhan
Proje Yöneticisi
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Adalet Yüksek Okulu ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümlerinden mezun olduktan sonra, 2000 yılında profesyonel iş yaşamına, PİMAŞ AŞ.'de Hukuk İşleri Sorumlusu olarak başladı. 2002 yılında GfK Araştırma Hizmetleri'nde B2B Araştırmalar alanında çalışmaya başlayarak araştırma sektörü ile tanıştı. Bir yıl sonra TÜAD'da Proje Yöneticisi olarak görev yapmaya başladı ve 2003 yılından bu yana TÜAD ailesinin bir parçası.

2016 yılında "Milonga Kadınları" arasına katılmasıyla birlikte Tango yaşamının bir parçası haline geldi.
Mine İşeri
Proje Yöneticisi
2001 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi, Felsefe Bölümü'nden mezun olduktan sonra aynı yıl İletişim Bilimleri alanında master yapmak için İstanbul'a geldi. Master programından mezun olmasının ardından profesyonel iş yaşamına, reklam sektöründe Müşteri İlişkileri Direktörü olarak başladı .Reklam sektöründeki deneyiminin ardından beş yıl Akademetre Research'te araştırma uzmanı olarak çalıştı. 2009-2012 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Kurumsal İletişim Departmanı'nda görev aldı. 2012 yılında da Proje Yöneticisi olarak TÜAD'a katıldı. Halen Marmara Üniversitesi Reklamcılık ve Tanıtım bölümünde doktorasına devam etmektedir. İstanbul Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi'nde Siyasal Düşünceler Tarihi ve Araştırma Yöntemleri dersleri verdi. Özel ilgi alanları arasında sosyal antropoloji, sosyal ve evrimsel psikoloji, davranış bilimleri, modern sanat  ve belgeseller yer almaktadır. 
Çağla Bayındır
Proje Yöneticisi
2011 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Sonrasında PwC Turkey’de İş geliştirme ve Pazarlama Departmanında çalıştı,.9 ay sonra Milano’da bulunan Cattolica Üniversitesi’nden burs kazanarak Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği üzerine yüksek lisansını tamamladı. Yazdığı tez ve Avrupa Birliği’ndeki göç politikaları ile ilgili yaptığı çalışmalar neticesinde Milano’da göç araştırma merkezi olan ISMU Vakfı’nda staj yapma olanağı buldu. Daha sonra aynı kurumda proje asistanı olarak çalışmaya başladı. 2018 yılı  itibariyle TÜAD ekibine dahil oldu ve Proje Yöneticisi olarak çalışmaya başladı. 
Türkiye Araştırmacılar Derneği
Adres ve telefon bilgilerimizden bize ulaşabilir veya elektronik posta yoluyla bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
Ergenekon Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No 147 Kat 7 Daire 7 Şişli, 34373, İstanbul +90 212 251 00 53
+90 212 251 00 53 - 249 23 19
tuad@tuad.org.tr
Adres: Ergenekon Mahallesi Cumhuriyet
Caddesi No 147 Kat 7 Daire 7 Şişli, 34373,
İstanbul +90 212 251 00 53

Copyright © 2014 TÜAD. Tüm hakları saklıdır.